Himos Sprint Joukkue

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

304

Sari, Puumala

00:06:49

00:00:51

00:35:09

00:01:16

00:20:17

+00:00:00

01:04:24

Run

Jyväskylä

2

303

Kari, Savolainen

00:08:26

00:00:56

00:42:44

00:01:30

00:22:19

+00:11:32

01:15:57

Run

Kotka

SM Sprint M 20-24

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

88

Juuso, Manninen

00:06:56

00:00:56

00:33:22

00:00:37

00:20:52

+00:00:00

01:02:44

Run

TeamCervelo TriathlonSuomi

2

89

Mikko, Lähteenkorva

00:08:13

00:02:02

00:34:15

00:02:16

00:19:03

+00:03:06

01:05:51

Run

WillTri ry

3

90

Timo, Eronen

00:09:43

00:01:25

00:35:22

00:01:25

00:20:02

+00:05:14

01:07:59

Run

Joroisten Urheilijat

4

87

Aleksi, Luhtanen

00:08:12

00:01:39

00:37:27

00:01:01

00:21:57

+00:07:33

01:10:18

Run

TRIing Finns

SM Sprint M 25-29

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

94

Olli, Karioja

00:07:38

00:01:17

00:33:20

00:00:47

00:22:19

+00:00:00

01:05:24

Run

Oulu Triathlon & Cycling

2

96

Tapio, Soukka

00:07:51

00:01:38

00:36:19

00:00:53

00:19:11

+00:00:30

01:05:54

Run

Oulu Triathlon & cycling

3

95

Raul, Korolainen

00:09:20

00:01:22

00:36:25

00:01:01

00:19:33

+00:02:18

01:07:42

Run

Stamina Triathlon Club

4

97

Torsti, Tähtinen

00:08:09

00:01:24

00:38:35

00:00:48

00:20:48

+00:04:22

01:09:46

Run

Triathlonteam 226

SM Sprint M 30-34

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

104

Mikko, Mäkinen

00:08:16

00:01:14

00:34:48

00:00:53

00:19:50

+00:00:00

01:05:03

Run

TriVAteam

2

106

Timo, Pyykkö

00:09:36

00:01:16

00:34:36

00:01:25

00:20:30

+00:02:20

01:07:23

Run

Triathlonteam 226

3

100

Arto, Valtonen

00:08:32

00:02:08

00:38:09

00:01:03

00:23:38

+00:08:29

01:13:32

Run

Tuusula

4

103

Kimmo, Hahtimaa

00:10:09

00:01:49

00:39:12

00:00:51

00:26:05

+00:13:05

01:18:08

Run

Haukiputaan Heitto

5

102

jani, jokinen

00:13:17

00:03:28

07:26:40

17:12:57

00:21:54

+00:13:15

01:18:18

Run

tampere

6

105

Panu, Ilomäki

00:11:30

00:03:07

00:37:24

00:01:54

00:24:38

+00:13:32

01:18:35

Run

Stamina TC

SM Sprint M 35-39

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

111

Erwin, Borremans

00:07:43

00:00:53

00:32:58

00:00:40

00:18:43

+00:00:00

01:00:59

Run

Hyvinkään Pyöräilijät

2

122

Pasi, Huhtala

00:08:48

00:01:00

00:33:19

00:00:48

00:17:56

+00:00:53

01:01:53

Run

Triathlonteam 226

3

115

Jari, Järvinen

00:07:43

00:01:14

00:33:18

00:00:41

00:19:39

+00:01:36

01:02:36

Run

Stamina TC

4

110

Arttu, Aaltonen

00:08:54

00:01:18

00:33:39

00:00:51

00:18:30

+00:02:14

01:03:14

Run

Agua Plus Triathlon

5

121

Mika, Marjeta

00:08:07

00:01:29

00:34:33

00:01:09

00:19:28

+00:03:49

01:04:49

Run

OTC

6

116

Jarkko, Pakarinen

00:09:10

00:01:11

07:35:18

16:59:00

00:20:15

+00:03:57

01:04:57

Run

Joroisten Sporttiklubi

7

112

Jani, Räisänen

00:09:17

00:01:16

00:35:18

00:01:03

00:19:47

+00:05:44

01:06:44

Run

Triathlonteam 226

8

125

Tommi, Simola

00:08:44

00:01:16

00:35:40

00:01:34

00:20:34

+00:06:51

01:07:51

Run

Helsinki Triathlon ry

9

117

Jere, Häkkinen

00:10:43

00:01:24

00:34:55

00:00:57

00:21:04

+00:08:04

01:09:04

Run

Triathlonteam 226

10

128

Ville, Törmälä

00:08:43

00:01:27

07:37:06

17:01:02

00:22:20

+00:09:39

01:10:39

Run

Stamina TC

11

124

Tomi, Junkkila

00:09:44

00:01:51

07:34:20

17:03:38

00:21:55

+00:10:29

01:11:29

Run

Kptri

12

118

Kristian, Isaksson

00:09:31

00:03:09

00:37:28

00:01:17

00:20:40

+00:11:08

01:12:08

Run

Stamina TC

13

119

Lasse, Hytönen

00:08:48

00:01:50

00:36:47

00:01:10

00:24:24

+00:12:01

01:13:00

Run

Triathlonteam 226

14

114

Janne, Hämäläinen

00:10:08

00:01:27

07:35:23

17:04:15

00:21:52

+00:12:07

01:13:07

Run

Joroisten Sporttiklubi

15

123

Simo, Tammela

00:10:20

00:02:10

07:33:11

17:05:07

00:23:59

+00:13:49

01:14:49

Run

Haukiputaan Heitto

16

127

Vesa, Korhonen

00:09:55

00:02:33

00:39:54

00:01:06

00:24:04

+00:16:34

01:17:34

Run

kajo triathlon

SM Sprint M 40-44

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

131

Antti, Ylönen

00:08:05

00:01:13

00:31:05

00:00:42

00:18:43

+00:00:00

00:59:50

Run

2

145

Panu, Parviainen

00:07:14

00:01:14

00:32:47

00:00:51

00:18:55

+00:01:13

01:01:03

Run

Helsinki Triathlon

3

139

Kimmo, Tuunanen

00:08:00

00:01:03

00:31:34

00:00:57

00:19:57

+00:01:42

01:01:32

Run

SSU-Triathlon

4

134

Gisle, Sjöberg

00:07:30

00:01:36

00:33:05

00:00:48

00:19:07

+00:02:17

01:02:08

Run

POrvoo Tri

5

135

Henri, Vähä-Ypyä

00:07:46

00:01:16

00:33:08

00:00:53

00:19:53

+00:03:08

01:02:58

Run

Tampereen Triathlon Klubi

6

144

Mikko, Joensuu

00:08:53

00:00:55

00:32:31

00:00:49

00:20:13

+00:03:34

01:03:24

Run

KUTU-Triathlon, Kuopio

7

141

Kimmo, Latvamäki

00:08:14

00:01:00

00:32:59

00:00:47

00:20:35

+00:03:47

01:03:37

Run

KP Tri

8

137

Jussi, Joensuu

00:08:27

00:01:13

00:33:07

00:00:58

00:20:32

+00:04:29

01:04:20

Run

Xtri Lahti

9

130

Antti, Tikkanen

00:09:03

00:01:14

00:33:48

00:00:56

00:22:00

+00:07:12

01:07:03

Run

Stamina Tc

10

146

Tapani, Tuppurainen

00:08:47

00:01:52

00:35:43

00:01:20

00:19:47

+00:07:40

01:07:30

Run

Helsinki Triathlon

11

143

Marko, Onikki

00:09:18

00:01:46

00:36:07

00:01:09

00:20:09

+00:08:40

01:08:30

Run

Aquaplus Triathlon

12

147

Timo, Hyttinen

00:08:57

00:01:57

00:37:19

00:00:55

00:22:50

+00:12:09

01:12:00

Run

MH-SpoDA

13

142

Marko, Kiiskinen

00:09:46

00:01:57

00:36:42

00:01:26

00:22:11

+00:12:14

01:12:04

Run

Vaajakosken uimaseura

14

136

Jukka, Tuominen

00:09:49

00:02:38

00:40:08

00:01:33

00:22:38

+00:16:57

01:16:48

Run

Kuorevesi

15

133

Arto, Kivimäki

00:14:12

00:02:00

00:43:44

00:01:14

00:29:28

+00:30:50

01:30:40

Run

Haukiputaan Heitto

SM Sprint M 45-49

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

200

Juha, Nissinen

00:07:52

00:01:08

00:30:46

00:00:51

00:20:30

+00:00:00

01:01:09

Run

Karjalan Uimarit Triathlon

2

203

Jukka-Pekka, Järvinen

00:08:38

00:01:49

00:32:07

00:01:10

00:20:44

+00:03:20

01:04:30

Run

Stamina Triathlon Club

3

199

Juha, Auvinen

00:08:43

00:01:05

00:33:46

00:00:51

00:20:34

+00:03:52

01:05:01

Run

Joroisten Sporttiklubi

4

204

Marko, Väisänen

00:09:29

00:01:22

00:33:53

00:00:59

00:19:19

+00:03:55

01:05:04

Run

X-tri Lahti

5

196

Hubertus, von Frenckell

00:08:35

00:01:16

00:34:58

00:00:52

00:19:22

+00:03:55

01:05:05

Run

Åland Triathlon Club

6

206

Matti, Nurvo

00:08:53

00:01:23

00:35:22

00:00:53

00:20:00

+00:05:23

01:06:33

Run

Triathlon Vantaa

7

202

Jukka-Pekka, Liukkonen

00:08:45

00:01:20

00:34:54

00:00:59

00:21:35

+00:06:26

01:07:36

Run

Stamina TC

8

197

Jarmo, Rautiainen

00:08:15

00:01:13

00:35:24

00:00:54

00:21:54

+00:06:34

01:07:43

Run

Aqua Plus

9

195

Heimo, Ketola

00:09:17

00:01:54

00:34:45

00:01:00

00:21:56

+00:07:43

01:08:53

Run

Mikkelin Kramppi

10

209

Tommi, Hyttinen

00:09:28

00:02:12

00:36:06

00:01:01

00:21:22

+00:09:01

01:10:10

Run

Triathlonteam 226

11

201

Jukka, Himanka

00:09:30

00:01:30

00:36:18

00:01:11

00:22:08

+00:09:30

01:10:40

Run

Kalajoen Junkkarit

12

207

pasi, Surakka

00:09:17

00:01:30

00:37:19

00:01:12

00:22:37

+00:10:47

01:11:57

Run

Stamina TC

13

205

Marko, Saari

00:08:33

00:01:58

00:38:13

00:01:34

00:24:02

+00:13:13

01:14:23

Run

SSU-Triathlon

14

198

Jean-Luc, Olives

00:08:44

00:01:19

00:37:11

00:01:11

00:26:47

+00:14:05

01:15:15

Run

Helsinki Triathlon

15

210

Vesa, Linden

00:10:34

00:02:39

00:40:37

00:00:59

00:22:34

+00:16:16

01:17:25

Run

Porin Tarmo

16

211

Vesa, Keränen

00:09:05

00:02:10

00:40:27

00:01:25

00:28:42

+00:20:42

01:21:51

Run

Haukiputaan Heitto

SM Sprint M 50-54

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

226

Mika, Somppi

00:07:50

00:01:02

00:32:22

00:01:01

00:20:06

+00:00:00

01:02:23

Run

Xtri Lahti

2

216

Harri, Alanen

00:08:37

00:01:10

00:34:16

00:00:49

00:20:27

+00:02:58

01:05:21

Run

Turun Urheiluliitto

3

217

Jari-Pekka, Huippula

00:09:56

00:01:24

00:33:22

00:00:53

00:21:14

+00:04:28

01:06:52

Run

Aqua Plus Triathlon

4

219

Jouni, Kukkonen

00:08:28

00:01:21

00:32:56

00:01:01

00:23:24

+00:04:49

01:07:12

Run

Oulu Triathlon & Cycling

5

229

Pekka, Tauriainen

00:09:44

00:01:36

00:35:36

00:00:54

00:19:28

+00:04:56

01:07:19

Run

Triathlin Vantaa

6

220

Juha, Välimäki

00:08:32

00:01:49

00:35:11

00:00:59

00:22:47

+00:06:57

01:09:21

Run

TRIing Finns

7

222

Kari, Salo

00:09:45

00:01:57

00:35:05

00:01:14

00:21:34

+00:07:14

01:09:37

Run

Rauman Seudun Pyöräilijät

8

218

Jarmo, Himanka

00:09:22

00:01:27

00:36:17

00:00:56

00:22:04

+00:07:44

01:10:08

Run

HyPy Tri Team

9

224

Matti, Simola

00:09:36

00:01:51

00:35:53

00:01:18

00:21:37

+00:07:54

01:10:17

Run

Oulu Triathlon&Cycling(OTC)

10

223

Markku, Okka

00:08:47

00:01:52

00:37:54

00:01:11

00:24:35

+00:11:56

01:14:20

Run

triVAteam

11

225

Micke, Bergman

00:09:00

00:01:33

00:36:59

00:01:05

00:26:00

+00:12:17

01:14:40

Run

Gladius Kirkkonummi

12

221

Juha, Kiilamaa

00:11:57

00:01:52

00:36:48

00:01:10

00:23:07

+00:12:32

01:14:55

Run

Stamina TC

13

228

Olav, Nylund

00:10:21

00:02:14

00:37:04

00:01:11

00:24:37

+00:13:05

01:15:29

Run

Wasa Triathlon

14

230

Timo, Soukka

00:09:51

00:01:58

00:40:21

00:01:22

00:22:46

+00:13:57

01:16:20

Run

Tawast Cycling Club ry

SM Sprint M 55-59

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

237

Henry, Majander

00:09:07

00:01:47

00:36:03

00:01:01

00:21:03

+00:00:00

01:09:04

Run

Järvenpään Pyöräilijät (JäPy)

2

238

Kari, Huovila

00:08:42

00:01:57

00:35:44

00:00:54

00:22:38

+00:00:53

01:09:57

Run

HelTri

3

233

Arto, Helenius

00:08:38

00:01:48

00:35:35

00:01:28

00:22:35

+00:01:02

01:10:06

Run

Aqua Plus Triathlon

4

234

Esa, Ojala

00:08:30

00:02:27

00:36:58

00:01:18

00:22:57

+00:03:09

01:12:13

Run

Stamina TC

5

235

Hannu, Ojala

00:10:49

00:02:04

00:37:04

00:01:06

00:22:06

+00:04:07

01:13:11

Run

KarjalaTriathlon

SM Sprint M 60-64

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

240

Antti, Ojala

00:08:19

00:01:54

00:36:43

00:01:03

00:21:56

+00:00:00

01:09:57

Run

TAMPEREEN TRIATHLON KLUBI

2

242

Kuisma, Suopela

00:09:44

00:01:54

00:40:18

00:01:30

00:24:20

+00:07:50

01:17:47

Run

Arctic Triathlon

3

243

Matti, Nieminen

00:09:14

00:02:14

00:39:50

00:01:13

00:26:04

+00:08:40

01:18:38

Run

Triathlon Club Heinola

4

241

Hannu, Kaikkonen

00:09:53

00:02:38

00:42:30

00:01:16

00:24:29

+00:10:50

01:20:48

Run

Triathlon Club Heinola

SM Sprint M 65-69

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

250

Teuvo, Juutilainen

00:09:17

00:02:34

00:41:24

00:00:54

00:23:34

+00:00:00

01:17:45

Run

seura Leppävirran Urheilijat

2

248

Seppo, Männikkö

00:13:37

00:02:58

00:40:18

00:01:27

00:25:19

+00:05:55

01:23:40

Run

Tampereen Juoksijat

3

247

Risto, Nordman

00:12:03

00:03:27

00:41:51

00:01:16

00:29:19

+00:10:13

01:27:58

Run

Oulu Triathlon & Cycling

4

251

Tuomo, Hirvonen

00:11:02

00:03:17

00:43:09

00:01:53

00:32:41

+00:14:18

01:32:03

Run

SSU-triathlon

5

246

Markku, Hahl

00:14:14

00:03:28

00:51:17

00:01:43

00:34:37

+00:27:35

01:45:20

Run

Stamina Tc

SM Sprint M 70-74

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

273

Yrjö, Qvarnberg

00:19:07

00:05:55

00:51:38

00:02:40

00:34:07

+00:00:00

01:53:29

Run

Stamina TC

SM Sprint M PT4

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

86

Jussi, Lotvonen

00:08:42

00:01:37

00:35:03

00:01:13

00:19:53

+00:00:00

01:06:31

Run

SM Sprint M U17

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

44

Timi, Malinen

00:06:53

00:00:45

00:32:02

00:00:38

00:19:07

+00:00:00

00:59:28

Run

Helsinki Triathlon

2

40

Lauri, Marekwia

00:06:59

00:00:51

00:34:00

00:00:44

00:17:56

+00:01:03

01:00:32

Run

Helsinki Triathlon

3

43

Robin, Jalkanen

00:07:00

00:00:57

00:31:30

00:00:40

00:20:59

+00:01:40

01:01:09

Run

4

35

Emil, Liekari

00:09:15

00:01:16

00:34:03

00:00:47

00:18:56

+00:04:50

01:04:19

Run

Kajo Triathlon

5

38

Hermanni, Taimisto

00:06:34

00:01:43

00:35:12

00:00:52

00:20:11

+00:05:04

01:04:33

Run

Vaasan Uimaseura

6

42

Olli-Pekka, Laitila

00:07:42

00:01:43

00:35:10

00:00:47

00:19:15

+00:05:10

01:04:39

Run

Vehkalahden Veikot

7

34

Atte, Somero

00:06:27

00:01:06

00:35:54

00:00:48

00:21:21

+00:06:10

01:05:39

Run

Nastola Triathlon

8

41

Matias, Lehtiaho

00:08:24

00:01:45

00:35:29

00:00:46

00:19:13

+00:06:10

01:05:39

Run

Turun Urheiluliitto

9

46

Ville-Valtteri, Salonen

00:07:57

00:01:47

00:38:28

00:01:23

00:22:10

+00:12:18

01:11:47

Run

Aqua Plus Triathlon

10

36

Filip, von Frenckell

00:09:59

00:01:35

00:40:19

00:00:52

00:22:51

+00:16:09

01:15:38

Run

Åland Triathlon Club

11

39

Lassi, Okka

00:09:53

00:02:29

00:39:38

00:01:03

00:23:39

+00:17:15

01:16:44

Run

Triathlonteam 226

12

45

Tommy Theodore, Iivanainen

00:07:51

00:02:13

00:41:17

00:01:25

00:25:16

+00:18:35

01:18:04

Run

Stamina TC

SM Sprint M U19

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

50

Joel, af Hällström

00:06:27

00:00:39

00:32:27

00:00:32

00:17:52

+00:00:00

00:57:58

Run

Triathlon Vantaa

2

51

Leevi, Hietanen

00:07:30

00:01:07

00:33:12

00:00:43

00:18:40

+00:03:16

01:01:15

Run

Turun Urheiluliitto

3

48

Atte, Pohjolainen

00:07:40

00:01:20

00:38:32

00:00:40

00:22:33

+00:12:49

01:10:48

Run

TT Aquaterra

SM Sprint M U23

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

57

Samu, Hanhela

00:06:58

00:00:46

00:31:56

00:00:37

00:18:51

+00:00:00

00:59:10

Run

OTC

2

55

Juuso, Manninen

00:06:26

00:01:03

00:31:54

00:00:37

00:20:06

+00:00:58

01:00:08

Run

TeamCervelo TriathlonSuomi

3

52

Aleksi, Lehmusaho

00:06:49

00:00:54

00:35:23

00:00:39

00:19:57

+00:04:34

01:03:44

Run

KUTU Triathlon

4

54

Antti, Uusitupa

00:07:34

00:01:03

00:38:40

00:00:41

00:20:34

+00:09:23

01:08:34

Run

Turun Urheiluliitto

5

56

Lassi, Tuominen

00:09:06

00:01:11

00:37:48

00:00:54

00:22:15

+00:12:06

01:11:17

Run

Åkersberga Triathlonförening

SM Sprint MYL

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

1

Henrik, Goesch

00:06:19

00:00:45

00:32:27

00:00:33

00:15:58

+00:00:00

00:56:03

Run

TuUL

2

16

Anton, Kozlov

00:06:16

00:00:48

00:32:26

00:00:39

00:16:12

+00:00:20

00:56:23

Run

Saint-Peresburg

3

15

Anatolii, Fedotov

00:06:20

00:00:55

00:32:20

00:00:37

00:16:45

+00:00:55

00:56:58

Run

Saint-Peresburg

4

12

Tuomas, Lampainen

00:06:43

00:00:55

00:31:59

00:00:38

00:17:11

+00:01:25

00:57:29

Run

Turun Urheiluliitto Triathlon

5

14

Vladimir, Kliushnichenko

00:06:29

00:00:55

00:32:15

00:00:37

00:17:17

+00:01:31

00:57:35

Run

Saint-Peresburg

6

3

Kim, Harju

00:06:36

00:00:44

00:31:52

00:00:41

00:17:47

+00:01:39

00:57:42

Run

Helsinki Triathlon

7

2

Panu, Lieto

00:06:19

00:00:48

00:32:27

00:00:36

00:18:15

+00:02:23

00:58:26

Run

OTC

8

4

Markus, Lampainen

00:06:57

00:01:02

00:31:42

00:00:36

00:18:22

+00:02:36

00:58:40

Run

TuUl

9

5

Jarno, Stenroos

00:06:42

00:00:50

00:32:06

00:00:37

00:18:43

+00:02:56

00:59:00

Run

Porin tarmo

10

10

Tony, Strömsholm

00:07:36

00:00:59

00:33:15

00:00:42

00:18:17

+00:04:47

01:00:51

Run

Triwa

11

6

Juha, Laitinen

00:07:35

00:01:23

00:34:24

00:00:54

00:18:08

+00:06:22

01:02:26

Run

SSU-Triathlon

12

11

Tuomas, Puukko

00:08:01

00:01:12

00:34:35

00:00:44

00:18:24

+00:06:53

01:02:57

Run

X-Tri Lahti

13

8

Mikael, Eriksson

00:07:57

00:01:28

00:34:21

00:00:47

00:18:31

+00:07:03

01:03:06

Run

Helsinki

14

7

Jyrki, Puttonen

00:08:17

00:01:01

00:34:28

00:00:42

00:18:40

+00:07:07

01:03:10

Run

OTC/Team Pyöräsuvala

15

13

Ville, Nikkinen

00:09:13

00:01:08

00:35:07

00:00:40

00:18:04

+00:08:09

01:04:13

Run

OTC

16

9

Simo, Laiho

00:07:33

00:02:18

00:37:30

00:01:07

00:23:06

+00:15:33

01:11:37

Run

Turun Urheiluliitto

SM Sprint N 25-29

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

156

Tanja, Ikonen

00:08:18

00:01:10

00:39:01

00:00:54

00:22:34

+00:00:00

01:11:58

Run

MJR Triathlon

2

153

Henna, Junnila

00:10:17

00:01:21

00:38:41

00:01:00

00:22:09

+00:01:33

01:13:31

Run

Keski-Pohjanmaan Triathlon KP Tri

3

151

Helena, Antell

00:09:34

00:01:26

00:38:59

00:01:04

00:24:21

+00:03:28

01:15:26

Run

Keski-Pohjanmaan Triathlon KP Tri

4

157

Tiina-Mari, Tulimaa

00:09:11

00:01:25

00:39:27

00:00:56

00:25:24

+00:04:26

01:16:25

Run

Triathlon Vantaa

5

154

Kaisa, Väisänen

00:10:07

00:01:23

00:40:26

00:01:04

00:24:17

+00:05:21

01:17:19

Run

triVAteam

6

149

Elisa, Moilanen

00:09:34

00:02:38

00:41:17

00:01:14

00:23:34

+00:06:21

01:18:19

Run

KaUs Triathlon

7

155

Mari-anna, Tikkanen

00:11:49

00:02:01

00:40:26

00:00:56

00:23:09

+00:06:26

01:18:24

Run

Triathlonteam 226

8

150

Emmi, Mustaniemi

00:10:44

00:01:57

00:43:05

00:01:09

00:27:21

+00:12:20

01:24:18

Run

Triathlonteam 226

SM Sprint N 30-34

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

165

Tanja, Laine

00:08:29

00:01:47

00:39:24

00:01:15

00:22:03

+00:00:00

01:13:00

Run

KuTU

2

164

Sina, Rasela

00:08:48

00:01:50

00:39:32

00:01:15

00:23:03

+00:01:29

01:14:29

Run

BS-PU Triathlon

3

160

Hannele, Sarkkinen

00:10:12

00:02:33

00:39:28

00:01:02

00:23:24

+00:03:41

01:16:42

Run

Wasa Triathlon

4

166

Tiina, Pöyhönen

00:09:32

00:02:23

00:40:51

00:01:07

00:23:40

+00:04:34

01:17:35

Run

kajo triathlon

5

163

Reija, Kurki

00:10:48

00:02:01

00:42:13

00:01:28

00:26:17

+00:09:49

01:22:49

Run

TriathlonTeam226

SM Sprint N 35-39

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

176

Mari, Härmälä

00:08:34

00:01:23

00:36:21

00:00:46

00:19:47

+00:00:00

01:06:53

Run

Stamina TC

2

174

Hanna, Heikkilä

00:09:09

00:01:36

00:35:31

00:00:49

00:21:35

+00:01:48

01:08:42

Run

Helsinki Triathlon

3

180

Taru, Schroderus

00:09:26

00:01:36

00:37:19

00:01:16

00:21:25

+00:04:11

01:11:04

Run

X-TRI LAHTI

4

177

Marika, Langenoja-Suvitie

00:09:23

00:02:45

00:37:39

00:01:08

00:22:35

+00:06:39

01:13:32

Run

Valkealan Kajo

5

178

Niina, Mäenpää

00:09:10

00:01:53

00:38:27

00:01:06

00:24:44

+00:08:28

01:15:22

Run

SSU-Triathlon

6

170

Anu, Junnila

00:09:37

00:02:10

00:40:13

00:01:02

00:23:08

+00:09:19

01:16:12

Run

Team Donna Agile/OTC

7

172

Anu, Skyttä

00:09:15

00:01:49

00:39:41

00:01:04

00:25:16

+00:10:14

01:17:08

Run

Karjalan Triathlon

8

175

Maiju, Grönvall

00:12:01

00:01:54

00:40:14

00:01:01

00:22:21

+00:10:39

01:17:33

Run

Triathlon Team Kotka

9

169

Anne, Arvola

00:11:02

00:02:26

00:39:03

00:01:03

00:24:58

+00:11:41

01:18:34

Run

SSU-triathlon

10

179

Susanna, niemi

00:10:02

00:01:50

00:40:47

00:01:30

00:28:13

+00:15:31

01:22:24

Run

Wasa triathlon

SM Sprint N 40-44

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

184

Essi, Olivès

00:07:59

00:01:06

00:37:18

00:01:08

00:22:50

+00:00:00

01:10:23

Run

Helsinki Triathlon

2

190

Minna, Nurvo

00:09:37

00:01:53

00:38:13

00:01:21

00:23:23

+00:04:05

01:14:29

Run

Triathlon Vantaa

3

186

Katariina, Korniloff

00:10:11

00:01:50

00:41:26

00:01:17

00:23:30

+00:07:54

01:18:17

Run

Stamina TC

4

185

Hanna, Mäkinen

00:10:04

00:02:51

00:40:26

00:01:09

00:24:05

+00:08:13

01:18:36

Run

Aqua Plus Triathlon

5

183

Eija, Kestilä

00:11:15

00:02:12

00:40:31

00:01:13

00:25:08

+00:09:58

01:20:22

Run

Stamina TC

6

191

Taru, Ottelin

00:11:41

00:03:17

00:42:51

00:01:38

00:28:27

+00:17:34

01:27:57

Run

Aqua Plus Triathlon

SM Sprint N 45-49

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

256

Maise, Autero

00:09:12

00:01:49

00:39:55

00:01:18

00:23:27

+00:00:00

01:15:42

Run

Triathlonteam 226

2

259

Ursula, Helenius

00:10:03

00:01:29

00:38:57

00:01:03

00:25:06

+00:00:57

01:16:39

Run

Triathlonteam 226

3

254

Imke, Höfling

00:08:28

00:01:28

00:41:26

00:01:05

00:24:37

+00:01:23

01:17:05

Run

KUTU Triathlon Kuopio

4

252

Ann-Catrin, Virkama

00:11:41

00:02:03

00:38:43

00:01:40

00:23:40

+00:02:07

01:17:49

Run

Wasa Triathlon

5

255

Leena, Volinsky

00:10:58

00:02:27

00:40:10

00:01:24

00:24:17

+00:03:36

01:19:19

Run

Helsinki Triathlon

6

257

Soile, Hietikko

00:10:56

00:01:55

00:40:19

00:01:15

00:25:04

+00:03:48

01:19:30

Run

Triathlonteam 226

7

258

Ulla, Yrjölä

00:12:12

00:01:47

00:39:22

00:00:59

00:25:29

+00:04:09

01:19:51

Run

Stamina TC

8

253

Eija, Pasanen

00:11:02

00:02:18

00:39:30

00:01:21

00:25:44

+00:04:14

01:19:57

Run

Helsinki Triahtlon

SM Sprint N 50-54

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

265

Pirjo, Tenhu

00:09:23

00:01:10

00:39:33

00:00:59

00:24:10

+00:00:00

01:15:17

Run

Triathlon Club Heinola

2

267

Sarianna, Nurminen

00:11:01

00:01:42

00:41:17

00:01:10

00:23:50

+00:03:44

01:19:01

Run

Helsinki triathlon

3

263

Jaana, Saarela

00:11:52

00:02:13

00:43:37

00:01:15

00:23:04

+00:06:45

01:22:02

Run

Aquaplus triathlon

4

262

Elina, Laitinen

00:11:32

00:02:34

00:44:48

00:01:19

00:26:13

+00:11:11

01:26:29

Run

5

268

Sirpa, Pirilä

00:15:33

00:02:25

00:44:01

00:01:36

00:29:13

+00:17:33

01:32:50

Run

Oulu Triathlon&Cycling

SM Sprint N 55-59

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

271

Jaana, Leminen-Lahdenperä

00:10:00

00:02:10

00:39:24

00:01:20

00:24:12

+00:00:00

01:17:08

Run

Arctic Triathlon Rovaniemi

2

272

Jaana, Smedman

00:12:06

00:02:32

00:44:39

00:02:42

00:27:34

+00:12:26

01:29:35

Run

SM Sprint N U17

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

61

Astrid, Snäll

00:08:31

00:01:01

00:37:49

00:00:50

00:19:24

+00:00:00

01:07:38

Run

Turun urheiluliitto

2

67

Rita, Lakka

00:07:53

00:01:22

00:39:56

00:00:58

00:22:17

+00:04:49

01:12:28

Run

Kouvolan uimarit

3

63

Laura, Tukia

00:07:42

00:01:23

00:38:53

00:00:55

00:23:47

+00:05:03

01:12:41

Run

4

68

Samina, Nummi

00:09:18

00:01:21

00:39:11

00:01:11

00:23:44

+00:07:09

01:14:47

Run

Triathlon Vantaa

5

59

Aada, Nikki

00:09:44

00:01:12

00:39:00

00:01:00

00:24:04

+00:07:23

01:15:01

Run

Porin Tarmo

6

64

Oona, Karttunen

00:09:00

00:01:09

00:39:45

00:01:02

00:25:01

+00:08:21

01:15:59

Run

Kutu Triathlon

7

62

Erika, Pulkkinen

00:10:13

00:01:07

00:41:43

00:01:03

00:23:19

+00:09:48

01:17:26

Run

Triathlonteam 226

8

65

Riia, Ojalainen

00:07:54

00:01:10

00:42:15

00:00:57

00:25:47

+00:10:26

01:18:04

Run

Kouvolan uimarit

SM Sprint N U19

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

75

Henrika, Parviainen

00:06:55

00:00:52

00:36:11

00:00:41

00:21:07

+00:00:00

01:05:48

Run

Vantaa Triathlon

2

71

Aino, Lehmusaho

00:08:25

00:00:58

00:39:45

00:00:51

00:21:22

+00:05:34

01:11:22

Run

KUTU Triathlon

3

80

Reetta, Hirvonen

00:06:56

00:01:11

00:41:06

00:01:31

00:22:45

+00:07:43

01:13:31

Run

4

78

Maiju, Mäenpää

00:08:17

00:01:28

00:39:21

00:00:54

00:23:38

+00:07:52

01:13:41

Run

Aqua Plus Triathlon

5

72

Ella-Maria, Himanka

00:09:46

00:01:20

00:41:47

00:01:04

00:22:59

+00:11:10

01:16:58

Run

Kalajoen Junkkarit

6

79

Minttu, Ojala

00:08:42

00:01:33

00:39:38

00:01:21

00:26:04

+00:11:32

01:17:21

Run

Cyclos Kuusamo

7

73

Emilia, Potkonen

00:07:19

00:01:05

00:42:54

00:01:32

00:24:48

+00:11:51

01:17:39

Run

Tampereen Juoksijat

8

76

Isa, Halonen

00:09:44

00:01:40

00:41:43

00:00:57

00:25:16

+00:13:34

01:19:23

Run

TRIing Finns

9

74

Fanny, von Frenckell

00:09:44

00:54:02

00:25:55

+00:14:09

01:19:58

Run

Åland Triathlon Club

10

77

Maija, Luukka

00:09:48

00:01:38

00:47:00

00:01:02

00:26:10

+00:19:51

01:25:40

Run

Helsinki Triathlon

SM Sprint N U23

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

83

Erika, Parviainen

00:06:54

00:00:52

00:36:17

00:00:43

00:21:01

+00:00:00

01:05:48

Run

Triathlon Vantaa

2

85

Maisa, Tuliniemi

00:07:57

00:00:58

00:39:02

00:00:51

00:21:57

+00:04:59

01:10:47

Run

Karjala Triathlon

3

84

Sanna, Seppälä

00:07:22

00:01:18

00:39:19

00:00:51

00:23:19

+00:06:23

01:12:12

Run

TT AquaTerra

4

28

Reetta, Piirainen

00:09:45

00:01:58

00:41:24

00:00:56

00:22:36

+00:10:53

01:16:42

Run

Rovaniemi

SM Sprint NYL

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

31

Tamara, Maksiyanova

00:06:55

00:01:16

00:35:50

00:00:42

00:19:55

+00:00:00

01:04:41

Run

Saint-Petersburg

2

20

Anni, Antikainen

00:07:37

00:00:53

00:37:01

00:00:40

00:19:53

+00:01:25

01:06:06

Run

TriathlonSuomi Team Cervelo

3

19

Mira, Leskinen

00:07:14

00:01:02

00:35:46

00:00:48

00:21:55

+00:02:06

01:06:47

Run

Tri Athlon Club Heinola

4

29

Sonja, Kallio

00:09:05

00:01:02

00:35:53

00:01:01

00:22:11

+00:04:33

01:09:14

Run

Tampereen Triathlon Klubi

5

26

Jenna, Gestranius

00:10:13

00:00:52

00:38:08

00:00:43

00:21:38

+00:06:54

01:11:35

Run

Åland Triathlon Club

6

27

Katri, Avarmaa

00:08:40

00:00:50

00:39:40

00:00:45

00:23:57

+00:09:12

01:13:53

Run

Helsinki Triathlon

7

30

Tanja, Ylisirniö

00:10:03

00:01:34

00:41:20

00:00:57

00:22:10

+00:11:24

01:16:05

Run

Haukiputaan Heitto

Sprint M Kuntosarja

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

275

Anssi, Saarinen

00:08:26

00:01:13

00:35:43

00:00:56

00:23:22

+00:00:00

01:09:42

Run

Jämsänkoski

2

284

Johan, Löfaren

00:09:36

00:02:31

00:36:54

00:01:14

00:22:32

+00:03:06

01:12:48

Run

3

280

Pasi, Nikara

00:09:34

00:02:39

00:37:44

00:01:19

00:21:49

+00:03:23

01:13:05

Run

Saarijärvi

4

277

Juha, Haapakoski

00:08:58

00:02:37

00:38:50

00:01:26

00:22:55

+00:05:05

01:14:48

Run

Saarijärvi

5

279

Kristian, Lahtinen

00:08:27

00:01:33

00:40:37

00:00:59

00:24:07

+00:06:03

01:15:45

Run

Jyväskylä

6

276

Antti, Hurskainen

00:12:53

00:02:35

00:37:13

00:01:50

00:24:53

+00:09:43

01:19:25

Run

OTC ry

7

282

Reino, Kallio

00:13:00

00:02:52

00:43:16

00:01:23

00:26:37

+00:17:28

01:27:10

Run

OTC

Sprint N Kuntosarja

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

293

Minna, Stenberg

00:09:26

00:02:15

00:42:38

00:01:16

00:26:27

+00:00:00

01:22:04

Run

Jämsä

2

292

Marja, Varjonen

00:12:27

00:02:41

00:42:11

00:01:08

00:26:58

+00:03:23

01:25:27

Run

Gladius Kirkkonummi

3

289

Hanna, Salmijärvi

00:10:24

00:02:08

00:46:31

00:01:22</