Himos Sprint Joukkue

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

273

Vauhti ja Voima,

00:11:36

00:00:47

00:38:48

00:00:46

00:17:35

+00:00:00

01:09:33

Run

Stamina TC

2

270

ADT,

00:17:45

00:00:59

00:35:35

00:00:49

00:22:25

+00:08:02

01:17:36

Run

3

271

Hunajapääkaupungin dynaamiset seikkailijat,

00:16:46

00:01:12

00:50:16

00:01:05

00:26:55

+00:26:41

01:36:15

Run

Tampere

4

272

Hunajapääkaupungin viime tipan seikkailijat,

00:19:01

00:01:00

00:59:36

00:00:59

00:32:07

+00:43:11

01:52:45

Run

Akaa

MH

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

259

Matti, Simola

00:15:25

00:02:00

00:37:33

00:01:44

00:22:07

+00:00:00

01:18:51

Run

Oulu Triathlon & Cycling

PT2 Naiset

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

253

Liisa, Lilja

00:12:28

00:00:15

00:46:51

00:01:22

00:30:11

+00:00:00

01:31:09

Run

Turun Urheiluliitto

PT4 Miehet

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

274

Jussi, Lotvonen

00:13:39

00:01:12

00:35:26

00:01:16

00:19:50

+00:00:00

01:11:24

Run

Oulu Triathlon&cycling

SM Sprint M 20-24

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

92

Mitja, Kylliäinen

00:14:15

00:01:05

00:37:04

00:00:50

00:21:35

+00:00:00

01:14:51

Run

Helsinki Triathlon

2

91

Joel, Heinikoski

00:16:21

00:02:06

00:42:59

00:01:19

00:20:43

+00:08:39

01:23:31

Run

Helsingin Jyry

SM Sprint M 25-29

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

98

Petri, Toveri

00:12:17

00:01:06

00:32:18

00:00:42

00:20:17

+00:00:00

01:06:42

Run

Triathlonteam 226 (Nokia)

2

96

Jukka, Karsikas

00:15:09

00:01:34

00:34:08

00:00:52

00:19:44

+00:04:47

01:11:29

Run

Helsinki Triathlon

3

95

Jari, Piippo

00:13:19

00:01:26

00:36:41

00:00:54

00:22:30

+00:08:11

01:14:53

Run

KUTU Triathlon

4

93

Erno, Toroi

00:16:05

00:01:56

00:35:21

00:01:00

00:21:08

+00:08:50

01:15:32

Run

Stamina TC

5

97

Lasse, Vuori

00:14:04

00:01:24

00:34:58

00:00:57

00:24:15

+00:08:58

01:15:40

Run

Triathlon Club Heinola

6

94

Ilkka, Karsikas

00:18:48

00:02:06

00:34:34

00:01:01

00:20:22

+00:10:12

01:16:54

Run

Kouvola

SM Sprint M 30-34

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

111

Sampsa, Puikkonen

00:11:35

00:01:33

00:33:30

00:00:46

00:19:18

+00:00:00

01:06:44

Run

X-tri Lahti

2

109

Olli, Miettinen

00:15:14

00:01:23

00:30:37

00:01:13

00:18:57

+00:00:41

01:07:26

Run

TCC/ROSE

3

108

Mikko, Mäkinen

00:12:18

00:01:19

00:34:41

00:00:54

00:19:59

+00:02:30

01:09:14

Run

Triathlonteam226

4

102

Jaakko, Soronen

00:13:55

00:01:09

00:33:57

00:00:48

00:19:42

+00:02:49

01:09:33

Run

Atmospiiri

5

107

Matti, Moisio

00:13:38

00:01:24

00:34:57

00:00:55

00:18:39

+00:02:51

01:09:36

Run

Atmospiiri

6

112

Tommi, Nieminen

00:12:06

00:01:54

00:33:50

00:01:13

00:21:05

+00:03:25

01:10:10

Run

Keravan Uimarit

7

101

Jaakko, Lehtonen

00:13:58

00:01:20

00:33:48

00:00:48

00:20:34

+00:03:46

01:10:30

Run

Helsinki Triathlon

8

113

Tuomas, Hämäläinen

00:14:06

00:01:10

00:33:40

00:00:52

00:20:45

+00:03:51

01:10:35

Run

X-tri Lahti

9

104

Janne, Hamari

00:14:08

00:01:25

00:34:31

00:00:56

00:19:36

+00:03:54

01:10:38

Run

Tawast Cycling Club

10

105

Kimmo, Anttonen

00:15:06

00:01:03

00:34:14

00:00:51

00:20:37

+00:05:08

01:11:52

Run

KUTU Triathlon

11

115

Tuomas, Pärnänen

00:13:33

00:01:03

00:35:31

00:00:53

00:20:58

+00:05:15

01:12:00

Run

Helsinki Triathlon

12

100

Ilkka, Haavisto

00:15:35

00:01:58

00:36:21

00:01:13

00:21:15

+00:09:39

01:16:24

Run

Helsinki Triathlon

13

99

Antti, Keskinen

00:13:48

00:01:35

00:38:26

00:01:08

00:23:44

+00:11:59

01:18:44

Run

Triathlonteam 226

14

103

Jani, Maukonen

00:17:33

00:01:47

00:37:41

00:01:32

00:23:24

+00:15:14

01:21:59

Run

VaajUS

15

110

Petteri, Hujanen

00:17:43

00:01:49

00:39:14

00:01:50

00:23:21

+00:17:15

01:23:59

Run

Stamina TC

16

106

Markus, Kaikkonen

00:13:35

00:00:55

T1

Triathlonteam 226

SM Sprint M 35-39

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

123

Jani, Strömsholm

00:11:47

00:00:59

00:32:14

00:00:42

00:18:26

+00:00:00

01:04:10

Run

Team Active

2

119

Antti, Ylönen

00:12:42

00:01:24

00:32:05

00:00:54

00:18:46

+00:01:42

01:05:53

Run

Oulun Triathlon & Cycling

3

121

Erwin, Borremans

00:12:38

00:01:01

00:32:50

00:00:50

00:19:01

+00:02:11

01:06:21

Run

Hyvinkään pyöräilijät

4

120

Arto, Wallin

00:12:52

00:01:09

00:33:15

00:00:51

00:19:36

+00:03:34

01:07:44

Run

OTC

5

127

Jussi, Joensuu

00:13:28

00:01:09

00:33:19

00:00:50

00:20:20

+00:04:57

01:09:08

Run

X-tri Lahti

6

130

Pekka, Autere

00:12:52

00:01:17

00:35:01

00:00:47

00:19:44

+00:05:32

01:09:43

Run

Helsinki Triathlon

7

129

Mikko, Koivu

00:13:42

00:01:13

00:34:04

00:00:52

00:20:09

+00:05:52

01:10:02

Run

Aqua Plus Triathlon

8

124

Jari, Järvinen

00:12:01

00:01:13

00:35:52

00:00:46

00:20:14

+00:05:58

01:10:08

Run

Stamina TC

9

134

Teemu, Vidgren

00:14:00

00:01:50

00:35:07

00:01:00

00:20:26

+00:08:14

01:12:25

Run

Petäjävesi

10

126

Jere, Häkkinen

00:15:27

00:01:29

00:34:27

00:00:50

00:20:20

+00:08:25

01:12:35

Run

Triathlonteam 226

11

118

Antti, Tikkanen

00:13:53

00:01:20

00:33:51

00:01:08

00:23:25

+00:09:28

01:13:39

Run

Stamina TC

12

133

Teemu, Hänninen

00:13:31

00:01:34

00:35:03

00:00:59

00:22:54

+00:09:52

01:14:03

Run

Tampereen Juoksijat

13

128

Kristian, Isaksson

00:14:39

00:01:37

00:37:19

00:01:10

00:20:02

+00:10:38

01:14:48

Run

HelTri

14

122

Guido, van der Werve

00:16:21

00:01:49

00:35:58

00:00:52

00:20:25

+00:11:16

01:15:27

Run

Joukkueen nimi

15

131

Simo, Schroderus

00:15:30

00:01:58

00:36:28

00:01:16

00:23:04

+00:14:09

01:18:19

Run

X-tri Lahti

16

136

Tomi, Junkkila

00:15:22

00:01:53

00:37:24

00:01:15

00:22:37

+00:14:22

01:18:32

Run

Keski-Pohjanmaan Triathlon/Kälviän Tarmo

17

132

Tatu, Lappalainen

00:17:01

00:01:43

00:37:56

00:00:50

00:22:29

+00:15:51

01:20:01

Run

Oulu Triathlon& Cycling

18

117

Aki, Damskägg

00:14:10

00:02:45

00:40:36

00:01:40

00:23:19

+00:18:21

01:22:32

Run

Tawast cycling club

19

125

Jari, Käpylä

00:18:31

00:02:06

00:39:16

00:01:20

00:21:19

+00:18:25

01:22:35

Run

Kiikalan Urheilijat

20

137

Ville, Viljaranta

00:18:30

00:01:31

00:39:31

00:01:05

00:22:21

+00:18:49

01:22:59

Run

Valkealan Kajo

21

116

Aimo, Mäkinen

00:17:27

00:02:39

00:41:12

00:02:02

00:22:59

+00:22:11

01:26:22

Run

Triathlon team 226

22

135

Timo, Martikainen

00:14:44

00:04:52

00:42:51

00:02:31

00:26:12

+00:27:02

01:31:12

Run

Tampere

SM Sprint M 40-44

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

138

Ami, Laamo

00:11:55

00:01:01

00:33:11

00:00:47

00:18:21

+00:00:00

01:05:17

Run

TuULTri

2

143

Henri, Vähä-Ypyä

00:12:11

00:01:06

00:32:53

00:00:55

00:19:29

+00:01:18

01:06:35

Run

Tampereen Triathlon Klubi

3

152

Panu, Parviainen

00:12:14

00:01:03

00:34:28

00:00:55

00:19:31

+00:02:55

01:08:12

Run

Helsinki Triathlon

4

142

Esa, Ollikainen

00:12:32

00:00:57

00:33:39

00:00:53

00:20:15

+00:03:00

01:08:18

Run

Helsinki Triathlon

5

150

Mikko, Joensuu

00:13:00

00:01:02

00:33:08

00:00:52

00:20:57

+00:03:43

01:09:01

Run

KUTU Triathlon

6

140

Antti, Tiri

00:13:27

00:01:12

00:34:32

00:00:49

00:19:28

+00:04:13

01:09:30

Run

Triathlonteam 226

7

151

Niko, Rantala

00:11:10

00:01:10

00:34:23

00:01:01

00:22:40

+00:05:09

01:10:26

Run

Stamina TC

8

139

Antero, Manninen

00:14:13

00:01:17

00:33:44

00:00:52

00:20:34

+00:05:25

01:10:43

Run

X-tri Lahti

9

157

Ville, Raatikainen

00:14:10

00:01:38

00:34:14

00:00:56

00:20:25

+00:06:07

01:11:24

Run

X-tri Lahti

10

141

Erwin, Orthaber

00:13:47

00:02:00

00:34:09

00:01:10

00:20:32

+00:06:23

01:11:40

Run

Helsinki Triathlon

11

147

Kari, Moisio

00:14:54

00:01:29

00:34:27

00:00:56

00:21:12

+00:07:43

01:13:00

Run

AquaPlus Triathlon

12

153

Tapani, Tuppurainen

00:14:06

00:02:05

00:35:52

00:01:20

00:20:07

+00:08:16

01:13:33

Run

HelTri

13

144

Ilkka, Varis

00:16:18

00:02:28

00:34:25

00:01:08

00:19:13

+00:08:17

01:13:34

Run

Rauman Seudun Pyöräilijät

14

155

Tommi, Suutarinen

00:13:38

00:01:37

00:35:47

00:01:06

00:22:07

+00:09:00

01:14:18

Run

Triathlon Vantaa

15

156

Toni, Niiranen

00:15:23

00:02:25

00:36:07

00:01:05

00:20:16

+00:10:00

01:15:17

Run

Helsinki Triathlon

16

146

Kaapo, Annala

00:15:14

00:01:17

00:35:17

00:01:09

00:22:28

+00:10:10

01:15:27

Run

Tampereen Juoksijat

17

154

Tomi, Tyysteri

00:15:17

00:01:57

00:36:47

00:01:07

00:22:18

+00:12:10

01:17:27

Run

HelTri

18

149

Mika, Heinonen

00:19:08

00:02:09

00:39:10

00:01:31

00:23:12

+00:19:55

01:25:12

Run

Vaajakosken uimaseura

19

145

Jiri, Vilppola

00:12:07

00:00:55

T1

Triathlonteam226

SM Sprint M 45-49

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

213

Kai, Heinonen

00:13:40

00:01:18

00:34:14

00:00:43

00:19:21

+00:00:00

01:09:17

Run

Porin Tarmo

2

167

Matti, Nurvo

00:13:49

00:01:18

00:34:07

00:00:49

00:19:22

+00:00:09

01:09:27

Run

Triathlon Vantaa

3

164

Juha, Auvinen

00:13:40

00:01:21

00:34:08

00:01:01

00:20:54

+00:01:47

01:11:05

Run

Joroisten Sporttiklubi

4

162

Jarmo, Rautiainen

00:13:09

00:01:15

00:35:36

00:00:52

00:20:56

+00:02:32

01:11:50

Run

HelTri

5

159

Hubertus, von Frenckel

00:13:51

00:01:19

00:35:18

00:01:11

00:20:26

+00:02:48

01:12:05

Run

Åland Triathlon Club

6

166

Marko, Lampela

00:13:53

00:01:59

00:34:02

00:01:01

00:21:17

+00:02:57

01:12:15

Run

Aqua Plus Triathlon

7

165

Kari, Leuku

00:14:03

00:01:46

00:35:30

00:01:13

00:21:15

+00:04:32

01:13:50

Run

Tampereen Juoksijat

8

161

Jari-Pekka, Huippula

00:16:35

00:01:36

00:34:26

00:01:07

00:21:43

+00:06:11

01:15:28

Run

Aqua Plus Triathlon

9

163

Jean-Luc, Olives

00:13:59

00:01:26

00:37:46

00:01:11

00:22:11

+00:07:18

01:16:36

Run

Helsinki Triathlon

10

160

Janne, Autero

00:16:50

00:01:29

00:38:53

00:01:23

00:23:51

+00:13:10

01:22:28

Run

Triathlonteam 226

11

170

Vesa, Lindén

00:18:28

00:02:47

00:40:35

00:01:05

00:22:35

+00:16:13

01:25:31

Run

Olkiluodon Voima

SM Sprint M 50-54

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

228

Olli, Ohrankämmen

00:12:49

00:01:00

00:34:20

00:00:52

00:22:07

+00:00:00

01:11:10

Run

Gladius

2

223

Jouni, Kukkonen

00:12:49

00:01:12

00:34:10

00:01:00

00:23:57

+00:02:00

01:13:10

Run

Oulu Triathlon & Cycling

3

224

Juha, Välimäki

00:14:34

00:01:14

00:35:53

00:00:48

00:22:06

+00:03:28

01:14:38

Run

Triing Finns

4

226

Kari, Ollikainen

00:13:28

00:01:29

00:37:46

00:00:52

00:22:21

+00:04:48

01:15:58

Run

X-Tri Lahti

5

230

Olli, Vaittinen

00:12:46

00:01:21

00:36:21

00:01:03

00:24:59

+00:05:22

01:16:32

Run

HyPy

6

220

Hannu, Ojala

00:18:14

00:01:57

00:36:51

00:01:00

00:22:03

+00:08:57

01:20:07

Run

KarjalaTriathlon

7

221

Harri, Aalto

00:15:55

00:01:34

00:39:13

00:01:13

00:24:07

+00:10:54

01:22:04

Run

Aqua Plus Triathlon

8

231

Vladimir, Kaurov

00:18:30

00:01:56

00:43:59

00:02:12

00:30:41

+00:26:09

01:37:19

Run

Russia, Saint-Petersburg

9

227

Markku, Viitala

00:12:09

00:01:29

00:35:11

00:01:17

T2

Aqua Plus Triathlon

SM Sprint M 55-59

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

236

Kari, Huovila

00:13:35

00:01:41

00:37:09

00:01:18

00:21:51

+00:00:00

01:15:35

Run

HelTri

2

234

Ilmo, Suuronen

00:14:45

00:02:31

00:35:59

00:01:10

00:21:38

+00:00:28

01:16:04

Run

Tampereen Juoksijat

3

232

Esa, Ojala

00:13:28

00:02:34

00:37:07

00:01:13

00:24:18

+00:03:05

01:18:41

Run

Stamina TC

4

235

Kalle, Widbom

00:13:38

00:01:46

00:39:02

00:01:15

00:23:46

+00:03:53

01:19:29

Run

Helsinki Triathlon

SM Sprint M 60-64

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

237

Antti, Ojala

00:13:02

00:01:44

00:37:20

00:01:18

00:22:09

+00:00:00

01:15:35

Run

Tampereen Triathlon Klubi

2

238

Jorma, Tirronen

00:13:49

00:02:05

00:34:35

00:01:22

00:25:23

+00:01:41

01:17:16

Run

Karjala Triathlon

3

240

Seppo, Laitinen

00:16:14

00:01:55

00:40:07

00:01:45

00:20:53

+00:05:21

01:20:56

Run

SSU-Triathlon

4

239

Kuisma, Suopela

00:15:14

00:01:27

00:40:11

00:01:18

00:24:43

+00:07:20

01:22:55

Run

Arctic Triathlon

SM Sprint M 65-69

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

242

Teuvo, Juutilainen

00:15:29

00:02:29

00:41:20

00:00:58

00:23:16

+00:00:00

01:23:33

Run

Leppävirran Urheilijat

2

241

Juha, Kokko

00:18:21

00:03:38

00:37:36

00:01:32

00:23:10

+00:00:44

01:24:18

Run

Aqua Plus Triathlon

3

243

Tuomo, Hirvonen

00:17:20

00:03:46

00:46:47

00:02:56

00:31:06

+00:18:23

01:41:57

Run

Seinäjoen seudun urheijat /triathlon

SM Sprint M 70-74

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

244

juha, parviainen

00:16:11

00:03:16

00:52:24

00:02:36

00:41:38

+00:00:00

01:56:07

Run

Stamina TC

SM Sprint M U15

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

52

Hermanni, Taimisto

00:10:54

00:01:42

00:38:28

00:00:56

00:21:39

+00:00:00

01:13:41

Run

Vaasan Uimaseura

2

51

Filip, von Frenckell

00:15:23

00:01:23

00:36:45

00:00:50

00:20:30

+00:01:12

01:14:54

Run

Åland triathlon club

3

54

Reko, Ojalainen

00:14:49

00:02:01

00:36:44

00:00:54

00:21:29

+00:02:18

01:15:59

Run

Valkealan kajo

4

53

Perttu, Somero

00:11:01

00:01:38

00:43:21

00:00:52

00:27:49

+00:11:01

01:24:42

Run

Nastola Triathlon

SM Sprint M U17

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

55

Lauri, Marekwia

00:11:20

00:01:02

00:34:47

00:00:49

00:17:25

+00:00:00

01:05:25

Run

Helsinki Triathlon

2

56

Timi, Malinen

00:11:21

00:00:56

00:35:00

00:00:50

00:20:47

+00:03:31

01:08:56

Run

Helsinki Triathlon

3

58

Atte, Somero

00:10:12

00:01:13

00:35:40

00:00:41

00:21:39

+00:04:02

01:09:27

Run

Nastola Triathlon

4

57

Matias, Lepistö

00:14:48

00:01:02

00:36:00

00:00:54

00:22:49

+00:10:10

01:15:35

Run

Valkealan Kajo

SM Sprint M U19

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

63

Joel, af Hällström

00:10:23

00:00:55

00:31:50

00:00:40

00:18:42

+00:00:00

01:02:31

Run

Triathlon Vantaa

2

66

Samu, Hanhela

00:10:40

00:00:49

00:31:37

00:00:45

00:18:48

+00:00:09

01:02:41

Run

Team Special Bike

3

64

Lauri, Lepistö

00:11:28

00:00:48

00:31:52

00:00:37

00:17:57

+00:00:13

01:02:44

Run

Valkealan Kajo

4

65

Mikko, Purhonen

00:11:21

00:00:53

00:32:00

00:00:38

00:18:34

+00:00:56

01:03:28

Run

Triathlon Vantaa

5

60

Aleksi, Lehmusaho

00:10:31

00:00:50

00:31:45

00:00:48

00:19:58

+00:01:22

01:03:54

Run

KUTU Triathlon

6

59

Aleksi, Auvinen

00:12:06

00:01:06

00:33:09

00:00:57

00:20:07

+00:04:55

01:07:27

Run

Joroisten Sporttiklubi

7

62

Atte, Pohjolainen

00:11:07

00:01:11

00:37:36

00:01:00

00:21:57

+00:10:21

01:12:53

Run

Triathlon Team Aqua Terra

8

61

Antti, Uusitupa

00:12:15

00:01:25

00:37:57

00:00:48

00:20:30

+00:10:25

01:12:57

Run

Turun Urheiluliitto

SM Sprint M U23

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

70

Tomi, Mikkonen

00:12:39

00:01:31

00:32:15

00:00:45

00:17:50

+00:00:00

01:05:00

Run

Stamina TC

2

69

Juuso, Manninen

00:10:31

00:00:52

00:32:58

00:00:42

00:22:08

+00:02:11

01:07:12

Run

Tampereen Juoksijat

3

68

Jesse, Miettinen

00:13:37

00:01:21

00:36:04

00:00:48

00:19:20

+00:06:11

01:11:12

Run

TTAquaterra

4

67

Ilari, Lahtinen

00:11:58

00:01:17

00:38:24

00:00:48

00:22:33

+00:10:02

01:15:03

Run

Someron Esa

SM Sprint MYL

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

1

Henrik, Goesch

00:09:52

00:00:43

00:30:46

00:00:39

00:16:28

+00:00:00

00:58:30

Run

Turun Urheiluliitto

2

24

Georgii, Kaurov

00:09:42

00:00:50

00:30:49

00:00:40

00:17:04

+00:00:38

00:59:08

Run

JusTTri, Russia, Saint-Petersburg

3

2

Darby, Thomas

00:11:27

00:00:46

00:29:59

00:00:42

00:16:32

+00:00:58

00:59:28

Run

TuUL

4

4

Arttu, Hirsi

00:09:55

00:00:47

00:30:42

00:00:40

00:17:57

+00:01:32

01:00:03

Run

Triathlon Vantaa

5

7

Kim, Harju

00:10:01

00:00:44

00:30:38

00:00:41

00:18:10

+00:01:45

01:00:16

Run

Helsinki Triathlon

6

25

Ilia, Suslov

00:09:46

00:01:02

00:32:22

00:00:39

00:16:53

+00:02:13

01:00:44

Run

Russia, Saint-Petersburg

7

6

Joni, Mustonen

00:11:05

00:00:47

00:30:21

00:00:42

00:17:52

+00:02:18

01:00:49

Run

Stamina TC

8

40

Panu, Lieto

00:09:43

00:00:53

00:32:33

00:00:45

00:17:32

+00:02:57

01:01:28

Run

Oulu Triathlon&cycling

9

17

Markus, Lampainen

00:10:34

00:00:57

00:31:34

00:00:39

00:17:55

+00:03:11

01:01:41

Run

TuUl triathlon

10

38

Tuomas, Lampainen

00:10:29

00:01:01

00:31:37

00:00:51

00:17:47

+00:03:17

01:01:47

Run

Turun Urheiluliitto Triathlon

11

26

Timur, Srurtdinov

00:10:36

00:01:25

00:32:12

00:00:45

00:17:13

+00:03:42

01:02:13

Run

Russia, Saint-Petersburg

12

10

Jarmo, Rissanen

00:12:48

00:00:58

00:30:57

00:00:46

00:17:33

+00:04:31

01:03:02

Run

KUTU triathlon

13

23

Aleksandr, Benzik

00:10:00

00:02:02

00:32:08

00:00:38

00:18:26

+00:04:45

01:03:15

Run

Russai, Saint-Peresburg

14

11

Ilkka, Utriainen

00:11:18

00:01:07

00:32:27

00:00:47

00:18:28

+00:05:38

01:04:09

Run

Turun Urheiluliitto

15

5

Matias, Strandvall

00:13:12

00:01:10

00:31:56

00:00:46

00:17:20

+00:05:55

01:04:25

Run

Triathlonteam 226

16

8

Tony, Strömsholm

00:11:31

00:00:59

00:32:23

00:00:47

00:19:01

+00:06:12

01:04:42

Run

Simmis Wanda

17

16

Juha, Hirsimäki

00:13:11

00:00:59

00:32:11

00:00:42

00:17:42

+00:06:16

01:04:47

Run

X-tri Lahti

18

19

Toni, Pystö

00:11:33

00:01:03

00:32:13

00:00:42

00:19:38

+00:06:40

01:05:11

Run

SCV Vuokatti

19

12

Pasi, Huhtala

00:13:17

00:00:52

00:32:13

00:00:40

00:18:43

+00:07:16

01:05:46

Run

Triathlonteam 226

20

20

Tuomas, Puukko

00:13:07

00:01:02

00:32:55

00:00:45

00:18:04

+00:07:24

01:05:54

Run

X-Tri Lahti

21

39

Juha, Laitinen

00:11:51

00:01:18

00:34:09

00:01:00

00:18:15

+00:08:05

01:06:35

Run

SSU-Triathlon

22

22

Jonatan, Panula

00:11:40

00:01:45

00:35:48

00:01:15

00:19:41

+00:11:40

01:10:10

Run

HelTri

23

18

Martti, Roponen

00:15:40

00:01:41

00:35:02

00:01:00

00:19:08

+00:14:03

01:12:34

Run

Triathlonteam 226

24

21

Jukka, Hahtokari

00:14:25

00:01:18

00:36:42

00:00:51

00:22:08

+00:16:56

01:15:27

Run

Wasa Triathlon

25

9

Jani, Strömsholm

00:11:20

00:00:51

00:32:04

Bike

Team Active

SM Sprint N 20-24

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

171

Henna, Junnila

02:11:37

00:01:34

00:38:36

00:01:03

00:23:55

+00:00:00

03:16:47

Run

Keski-Pohjanmaan Triathlon

SM Sprint N 25-29

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

172

Anni, Simola

00:14:08

00:01:14

00:38:42

00:01:06

00:21:40

+00:00:00

01:16:52

Run

Helsinki

2

181

Satu, Kruus

00:14:29

00:01:34

00:38:08

00:00:51

00:22:48

+00:01:00

01:17:52

Run

Helsingin Jyry

3

180

Pilvi, Mannerkorpi

00:16:01

00:01:19

00:38:22

00:01:29

00:23:35

+00:03:56

01:20:48

Run

Team donna Agile

4

179

Niina, Piippo

00:15:35

00:01:48

00:39:51

00:01:18

00:23:33

+00:05:14

01:22:07

Run

KUTU Triathlon

5

178

Leena, Mäkinen

00:15:12

00:01:41

00:40:34

00:01:18

00:24:12

+00:06:06

01:22:59

Run

Triathlon Vantaa

6

182

Tiina-Mari, Tulimaa

00:14:37

00:01:46

00:39:33

00:01:03

00:26:45

+00:06:53

01:23:46

Run

Triathlon Vantaa

7

177

Laura, Sokka

00:16:09

00:01:59

00:38:38

00:01:30

00:27:26

+00:08:52

01:25:44

Run

HyPy

8

175

Kaisa, Väisänen

00:16:26

00:01:17

00:41:12

00:01:12

00:26:12

+00:09:27

01:26:20

Run

Triathlonteam 226

SM Sprint N 30-34

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

184

Johanna, Vesa

00:14:31

00:01:40

00:38:32

00:01:15

00:22:49

+00:00:00

01:18:49

Run

Team Donna Agile

2

185

Katri, Wallin

00:16:48

00:01:51

00:41:10

00:01:15

00:23:40

+00:05:57

01:24:46

Run

Team Donna Agile

3

183

Anna, Lehtinen

00:16:06

00:01:33

00:41:34

00:01:24

00:26:50

+00:08:40

01:27:29

Run

X-tri Lahti

SM Sprint N 35-39

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

195

Mari, Härmälä

00:13:20

00:01:18

00:35:26

00:00:47

00:19:22

+00:00:00

01:10:15

Run

Stamina TC

2

189

Hanna, Heikkilä

00:13:33

00:01:19

00:35:07

00:01:05

00:22:14

+00:03:05

01:13:20

Run

Helsinki Triathlon

3

191

Johanna, Virtanen

00:14:38

00:01:43

00:36:14

00:01:11

00:19:56

+00:03:29

01:13:45

Run

Tampereen juoksijat

4

193

Lotta, Lumiala

00:13:30

00:01:16

00:37:07

00:00:57

00:21:20

+00:03:58

01:14:14

Run

KUTU triathlon

5

199

Taru, Schroderus

00:14:21

00:01:24

00:37:24

00:01:09

00:22:23

+00:06:27

01:16:43

Run

X-tri Lahti

6

190

Heli, Kylmäniemi

00:16:10

00:01:44

00:36:11

00:01:04

00:23:37

+00:08:32

01:18:48

Run

Triathlonteam 226

7

188

Anu, Junnila

00:15:52

00:01:24

00:38:20

00:01:02

00:23:18

+00:09:43

01:19:59

Run

Team Donna Agile/OTC

8

192

Katja, Rinne

00:15:05

00:01:31

00:38:06

00:01:18

00:24:34

+00:10:19

01:20:35

Run

Karjala Triathlon

9

276

Maiju, Grönvall

00:17:03

00:01:38

00:39:37

00:01:16

00:23:03

+00:12:25

01:22:40

Run

Triathlon Team Korka

10

196

Minna, Elo

00:15:19

00:01:25

00:41:41

00:01:10

00:26:02

+00:15:23

01:25:38

Run

Stamina TC

11

197

Päivi, Ahola-Mehtälä

00:17:26

00:02:18

00:41:19

00:01:18

00:26:20

+00:18:29

01:28:44

Run

OTC

12

198

Riitta, Antila-Långsjö

00:18:32

00:02:31

00:42:52

00:01:22

00:23:47

+00:18:52

01:29:07

Run

Tampere

SM Sprint N 40-44

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

200

Ann-Mary, Ähtävä

00:14:14

00:01:42

00:34:01

00:00:59

00:21:44

+00:00:00

01:12:42

Run

VuokattiSport Club

2

206

Katja, Kallioinen

00:13:53

00:01:24

00:36:31

00:01:01

00:20:58

+00:01:08

01:13:50

Run

X-tri Lahti

3

204

Essi, Olivès

00:12:43

00:01:20

00:37:09

00:00:59

00:23:24

+00:02:55

01:15:37

Run

Helsinki Triathlon

4

201

Anu, Henttonen

00:15:17

00:01:27

00:37:27

00:01:05

00:22:02

+00:04:39

01:17:21

Run

Helsinki Triathlon

5

205

Heli, Hakala

00:16:08

00:01:26

00:36:08

00:01:04

00:22:57

+00:05:02

01:17:45

Run

Gladius Kirkkonummi

6

202

Anu, Silvasti

00:16:18

00:01:19

00:39:09

00:00:52

00:22:16

+00:07:12

01:19:55

Run

X-tri Lahti

7

208

Minna, Nurvo

00:15:33

00:01:40

00:38:33

00:01:04

00:23:38

+00:07:47

01:20:29

Run

Triathlon Vantaa

8

209

Pirta, Hotulainen

00:12:51

00:01:49

00:40:45

00:00:49

00:26:08

+00:09:43

01:22:26

Run

Helsinki

9

210

Soile, Hietikko

00:17:48

00:01:46

00:41:06

00:01:20

00:25:19

+00:14:39

01:27:22

Run

Triathlonteam 226

10

203

Eija, Pasanen

00:18:35

00:02:09

00:42:00

00:01:23

00:25:45

+00:17:12

01:29:55

Run

Heltri

SM Sprint N 45-49

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

211

Ann-Catrin, Virkama

00:16:52

00:01:50

00:38:44

00:01:11

00:22:45

+00:00:00

01:21:24

Run

Wasa Triathlon

2

219

Ursula, Helenius

00:15:20

00:01:20

00:39:08

00:00:59

00:24:37

+00:00:02

01:21:27

Run

Triathlonteam 226

3

212

Imke, Höfling

00:13:33

00:01:24

00:41:15

00:01:00

00:24:13

+00:00:03

01:21:27

Run

KUTU Triathlon Kuopio

4

216

Pirjo, Tenhu

00:16:53

00:01:21

00:38:43

00:00:48

00:24:03

+00:00:24

01:21:49

Run

Triathlon Club Heinola

5

215

Maise, Autero

00:15:48

00:01:43

00:40:36

00:01:32

00:24:35

+00:02:52

01:24:16

Run

Triathlonteam 226

6

218

Sari, Matilainen

00:17:42

00:01:39

00:44:14

00:01:15

00:24:10

+00:07:38

01:29:02

Run

Joroisten Sporttiklubi

7

214

Kirsi, Punkari

00:18:08

00:02:34

00:43:47

00:01:59

00:24:25

+00:09:30

01:30:55

Run

HyPy

8

217

Riitta, Heinonen

00:24:26

00:01:55

00:43:18

00:01:27

00:24:22

+00:14:06

01:35:30

Run

Porin Tarmo

SM Sprint N 50-54

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

249

Riikka, Harjula

00:17:05

00:01:31

00:37:12

00:01:19

00:24:23

+00:00:00

01:21:33

Run

HelTri

2

250

Sarianna, Nurminen

00:15:39

00:01:20

00:41:10

00:01:06

00:24:14

+00:01:57

01:23:31

Run

Helsinki Triathlon

3

248

Marjut, Vainio

00:16:21

00:02:01

00:41:10

00:01:28

00:28:06

+00:07:33

01:29:07

Run

Gladius Kirkkonummi

4

247

Liisa, Tirkkonen

00:14:59

00:02:33

00:44:59

00:02:30

00:31:22

+00:14:52

01:36:25

Run

Karjala Triathlon

SM Sprint N 55-59

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

251

Ritva, Ylitervo

00:19:44

00:02:05

00:42:53

00:01:35

00:25:45

+00:00:00

01:32:04

Run

TT Aqua Terra Kuopio

SM Sprint N U15

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

72

Erika, Pulkkinen

00:16:59

00:01:36

00:45:04

00:01:09

00:24:25

+00:00:00

01:29:16

Run

Triathlonteam 226

2

71

Aino, Huhtanen

00:14:06

00:02:17

00:43:45

00:01:41

00:28:45

+00:01:20

01:30:36

Run

Stamina TC

SM Sprint N U17

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

75

Laura, Tukia

00:11:53

00:01:22

00:42:05

00:00:56

00:24:04

+00:00:00

01:20:22

Run

Karjala triathlon

2

77

Rita, Lakka

00:13:41

00:01:05

00:42:59

00:01:03

00:23:51

+00:02:18

01:22:40

Run

Valkealan Kajo

3

76

Riia, Ojalainen

00:13:14

00:01:09

00:43:19

00:01:01

00:24:45

+00:03:07

01:23:30

Run

Valkealan kajo

4

74

Emilia, Potkonen

00:11:27

00:01:44

00:44:23

00:01:17

00:25:13

+00:03:44

01:24:07

Run

Tampereen Juoksijat

5

73

Aino, Lehmusaho

00:16:44

00:01:18

00:44:50

00:01:08

00:32:13

+00:15:53

01:36:15

Run

KUTU Triathlon

SM Sprint N U19

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

79

Henrika, Parviainen

00:11:05

00:00:55

00:35:52

00:00:50

00:19:54

+00:00:00

01:08:37

Run

Triathlon Vantaa

2

81

Maisa, Tuliniemi

00:12:29

00:01:08

00:38:00

00:00:57

00:22:05

+00:06:02

01:14:40

Run

Karjala Triathlon

3

80

Katja, Henttinen

00:16:12

00:01:14

00:40:05

00:01:11

00:24:14

+00:14:20

01:22:58

Run

Helsinki Triathlon

4

78

Fanny, von Frenckell

00:15:40

00:01:29

00:40:31

00:01:05

00:27:40

+00:17:49

01:26:27

Run

Åland Triathlon Club

SM Sprint N U23

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

82

Janina, Saarnio

00:11:58

00:01:08

00:36:11

00:00:52

00:21:00

+00:00:00

01:11:10

Run

Turun Urheiluliitto

2

87

Sanna, Seppälä

00:11:45

00:01:33

00:36:06

00:01:03

00:25:40

+00:04:59

01:16:10

Run

TT AquaTerra

3

86

Noora, Luokkala

00:13:39

00:01:23

00:38:07

00:00:57

00:22:51

+00:05:49

01:17:00

Run

Karjala Triathlon

4

85

Noora, Liukkonen

00:15:47

00:01:26

00:40:23

00:01:17

00:25:55

+00:13:40

01:24:50

Run

Aquila Triathlon

5

83

Kanerva, Jääskeläinen

00:25:00

00:03:37

00:51:26

00:02:49

00:32:57

+00:44:40

01:55:51

Run

HelTri

6

84

Karoliina, Welin

00:14:25

00:01:02

T1

Karjalan Uimarit-69 Triathlon

SM Sprint NYL

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

275

Anastasia, Shoretc

00:10:48

00:01:09

00:36:01

00:00:44

00:19:43

+00:00:00

01:08:27

Run

RUS

2

27

Anni, Antikainen

00:11:53

00:00:50

00:35:12

00:00:47

00:19:56

+00:00:13

01:08:41

Run

Tampereen Juoksijat

3

13

Mariia, Bibicheva

00:10:23

00:01:17

00:35:45

00:00:46

00:20:50

+00:00:35

01:09:03

Run

Russia, Saint-Petersburg

4

3

Venla, Koivula-Huttunen

00:11:52

00:00:52

00:35:12

00:00:49

00:20:56

+00:01:16

01:09:43

Run

TT226

5

30

Mira, Leskinen

00:11:25

00:00:58

00:35:36

00:01:01

00:21:00

+00:01:35

01:10:02

Run

Triathlon Club Heinola

6

14

Veronika, Srurtdinova

00:11:26

00:01:24

00:36:32

00:00:51

00:20:04

+00:01:50

01:10:17

Run

Russia, Saint-Petersburg

7

28

Maria, Söderström

00:14:51

00:01:00

00:36:16

00:00:46

00:18:43

+00:03:11

01:11:38

Run

Helsinki Triathlon

8

31

Mirka, Vahtera

00:13:17

00:01:08

00:35:42

00:00:51

00:20:41

+00:03:12

01:11:40

Run

Heltri/TriathlonSuomi Team Cervelo

9

37

Susanna, Huttunen

00:12:18

00:01:15

00:38:05

00:00:57

00:20:39

+00:04:48

01:13:15

Run

X-Tri Lahti

10

29

Suvi, Lavonen

00:12:26

00:01:03

00:35:48

00:01:02

00:22:58

+00:04:52

01:13:19

Run

Oulu triathlon & cycling

11

33

Heidi, Horttanainen

00:14:47

00:00:53

00:37:26

00:01:00

00:20:16

+00:05:57

01:14:25

Run

Karjala Triathlon

12

34

Panja, Lehtonen

00:13:14

00:00:58

00:37:27

00:00:57

00:22:30

+00:06:40

01:15:07

Run

HelTri

13

35

Jenna, Gestranius

00:15:33

00:01:03

00:37:20

00:00:44

00:21:23

+00:07:39

01:16:06

Run

Åland Triathlon Club

14

32

Mari-Anna, Tikkanen

00:18:05

00:01:30

00:40:16

00:00:57

00:24:14

+00:16:37

01:25:04

Run

Triathlonteam 226

Sprint M Kuntosarja

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

300

Markus, Kaikkonen

00:14:04

00:01:03

00:36:46

00:00:42

00:20:29

+00:00:00

01:13:07

Run

TT226

2

262

Pasi, Nikara

00:16:33

00:01:50

00:39:38

00:01:15

00:20:49

+00:07:01

01:20:08

Run

Saarijärvi

3

261

Panu, Ilomäki

00:16:15

00:02:20

00:36:58

00:01:15

00:24:00

+00:07:43

01:20:50

Run

Jyväskylä

4

256

Juha, Haapakoski

00:14:35

00:02:39

00:40:01

00:01:29

00:22:13

+00:07:52

01:21:00

Run

Saarijärvi

5

264

Veli-Matti, Ullgren

00:14:22

00:02:08

00:38:35

00:01:05

00:25:30

+00:08:35

01:21:42

Run

Tampere

6

263

Timo, Piippo

00:16:30

00:01:37

00:38:24

00:01:23

00:25:06

+00:09:54

01:23:01

Run

Lapua

7

260

Olli, Kinnunen

00:17:54

00:02:58

00:40:51

00:01:11

00:24:58

+00:14:46

01:27:53

Run

Järvenpää

8

255

Ari, Saariniemi

00:18:12

00:02:42

00:42:36

00:01:53

00:25:31

+00:17:48

01:30:55

Run

Tuusula

9

257

Kalle, Rasinmäki

00:14:06

00:02:14

00:44:57

00:01:03

00:29:40

+00:18:55

01:32:02

Run

Veikkola

10

254

Antti, Hurskainen

00:23:03

00:02:36

00:40:49

00:02:04

00:25:05

+00:20:32

01:33:39

Run

OTC ry

11

258

Leevi, Aroviita

00:22:09

00:04:27

00:46:04

00:00:46

00:27:20

+00:27:41

01:40:48

Run

Helsinki

Sprint N Kuntosarja

Sij

#

Nimi

Swim

T1

Bike

T2

Run

Kärkeen

Loppuaika

Viimeisin ohitus

Seura

1

266

Katja, Huotari

00:17:45

00:02:21

00:41:57

00:00:59

00:24:09

+00:00:00

01:27:13

Run

ADT

2

268

Sonja, Cameron

00:18:09

00:01:43

00:43:13

00:01:39

00:24:33

+00:02:06

01:29:19

Run

-

3

267

Minna, Stenberg

00:15:43

00:03:07

00:43:24

00:01:10

00:26:41

+00:02:53

01:30:06

Run

Jämsä

4

269

Tiia, Nyberg

00:16:28

00:02:35

00:45:36

00:01:33

00:26:06

+00:05:06

01:32:20

Run

Jämsä

5

265

Hanna, Lilja

00:19:30

00:02:28

00:47:41

00:01:41

00:34:56

+00:19:05

01:46:18

Run

Lontoo