Maisematriathlon 2021

Joukkuekilpailu

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   162  Team Paavo & Eero,  11:29  00:46  59:40  00:24  37:13 +00:00 01:49:35 KyRa

Maisemanautiskelijat

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   160  Riku, Varis  08:02  01:42  28:57  01:07  7:52  +00:00  00:57:43 Pirkkala
2   155  Ulla-Maria, Kovalainen  08:55  03:01  35:32  00:26  20:22  +10:35  01:08:19 Tampere
3   156  Jutta, Kukkurainen  07:31  00:38  40:21  01:24  23:21  +15:34  01:13:17 Vahmatit
4   151   Tarja, Lehto  09:35  04:21  41:06  01:04  21:42  +20:06  01:17:49 Mäkimaan Muhku
5   146  Erkki, Kalli  10:06  02:15  38:09  00:23  27:28  +20:40  01:18:23 MoM&CT21
6   153  Eeva, Sarkki  09:28  02:49  39:12  02:24  25:16  +21:28  01:19:11 Hämeenkyrö
7   147  Mari, Koivuniemi  13:13  04:17  36:58  01:45  23:49  +22:20  01:20:03 Häneenkyrö
8   149  Otto, Uusi-Erkkilä  09:26  03:01  40:15  01:14  26:08  +22:22  01:20:06 Ylöjärvi
9   159  Niko, Holopainen  07:11  01:54  35:21  00:45  34:59  +22:29  01:20:12 Puhti Triathlon
10   166  Johanna, Lähde  09:52  03:40  42:18  00:41  24:06  +22:55  01:20:38
11   145  Mari, Äijälä  13:38  02:31  39:05  00:24  25:00  +22:57  01:20:40 Nokia
12   141  Heidi, Kairimo  11:32  02:03  42:17  00:41  24:36  +23:28  01:21:11 Tampere
13   148  Tea, Alakeskinen  09:52  03:42  40:08  00:53  31:16  +28:11  01:25:54 Ylöjärvi
14   161  Katri, Sillanpää  08:00  02:43  41:07  01:22  33:19  +28:49  01:26:32 Triathlonteam 226
15   143  Aino, Hakala  13:21  04:30  43:46  01:22  29:55  +35:12  01:32:56 Hämeenkyrö
16   144  Sakari, Hakala  13:21  04:34  43:37  01:27  29:54  +35:12  01:32:56 Kyröskosken Kiskojat
17   142  Juuso, Palonki  13:26  04:27  42:51  02:17  29:55  +35:14  01:32:57 Kyröskoski
18   158  Laura, Vänskä  10:33  03:24  49:21  00:55  30:53  +37:25  01:35:08 Tampere
19   157  Teija, Liimatainen  11:53  08:31  50:52  01:10  24:22  +39:07  01:36:50 Mouhijärvi
20   154  Anne, Uosukainen  14:59  05:21  50:57  01:12  29:25  +44:12  01:41:56 Viljakkala

Miehet 45-v. ja yli

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   120  Henri, Vähä-Ypyä  05:05  00:38  25:06  00:28  15:48  +00:00  00:47:07 Pirkkala
2   118  Petteri, Retkin  06:21  01:19  26:52  00:40  17:14  +05:20  00:52:28 Triathlonteam 226
3   116  Hannu, Sauvala  08:10  02:04  28:52  00:45  19:27  +12:12  00:59:19 Manyone
4   117  Seppo, Lahtinen  07:38  01:53  33:29  00:50  24:04  +20:49  01:07:56 PUHTI Triathlon
5   119  Vesa, Tuominen  08:15  03:59  08:57  01:42  27:23  +33:11  01:20:18 Tuusula

Miehet yleinen

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   107  Sami, Nikkilä  05:32  00:37  24:47  00:19  16:38  +00:00  00:47:55 Stormin Teräs
2   115  Viljami, Sinisalo  05:44  01:06  25:23  00:39  16:23  +:01:21  00:49:17 TriathlonSuomi
3   108  Mikko, Mäkinen  05:26  00:39  25:38  00:22  17:25  +01:38  00:49:33 Team Manyone
4   109  Jarno, Mäkelä  06:09  00:38  25:28  00:22  17:22  +02:06  00:50:01 Aqua Plus Triathlon
5   165  Henri, Taanila  07:39  00:57  26:57  01:18  15:59  +04:57  00:52:53 Nokia
6   105  Timo, Tapio  07:23  00:50  27:24  00:47  16:36  +05:06  00:53:02 Helsinki
7   101  Janne, Määttä  06:58  01:28  28:23  01:04  16:11  +06:10  00:54:06 Tampereen Triathlon Klubi
8   106  Jaakko, Husari  06:53  00:50  26:27  00:40  20:25  +07:21  00:55:17 Porin Tarmo
9   110  Jarmo, Hautakoski  06:04  01:09  29:19  00:48  18:22  +07:49  00:55:44 Pirkanmaan pelastuslaitos
10   112  Henri, Huhtala  08:08  00:57  28:35  00:34  18:50  +:09:12  00:57:07 Ulvsby
11   164  Antti, Keskinen  06:04  00:50  30:31  01:08  19:51  +10:30  00:58:25 PFC/Tampere
12   113  Jarkko, Mäkiranta  08:07  01:34  30:51  00:28  20:41  +13:48  01:01:44 TrivaTeam / Nokia
13   104  Miko, Paajanen  07:50  01:55  32:39  01:08  19:50  +15:30  01:03:25 MoM&CT21
14   102  Markus, Putaansuu  08:08  01:29  32:43  01:03  21:39  +17:07  01:05:03 AsennusMare Tampere
15   103  Antti, Esko  08:07  02:05  37:46  00:20  19:30  +19:54  01:07:50 Ylöjärvi
16   111  Marwan, Martén  07:41  01:05  38:12  00:29  21:27  +21:01  01:08:57 Myllyjärvi Triathlon Club

Naiset 45-v. ja yli

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   130  Mari, Seppä  07:50  00:39  30:04  00:22  20:24  +00:00  00:59:22  Triathlonteam 226
2   132  Ursula, Helenius  06:54  00:51  33:18  00:38  24:07  +06:28  01:05:50  Triathlonteam 226
3   131  Tuulo, Rinne  07:50  01:08  34:59  00:47  22:46  +08:09  01:07:31  Aqua Plus Triathlon
4   129  Kirsi, Söder  12:24  01:27  39:07  01:03  34:34  +29:15  01:28:37   Espoo

Naiset yleinen

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   128  Assi, Steurs  06:09  00:48  28:09  00:38  17:20  +00:00  00:53:06  Triathlonteam 226
2   127  Ulla, Lahdensivu  05:54  00:38  28:05  00:29  20:16  +02:18  00:55:25  Triathlonteam 226
3   125  Sini, Vuorinen  06:18  01:16  31:32  00:54  21:59  +08:54  01:02:00  Aqua Plus triathlon
4   124  Pinja, Pihlajamäki  05:39  01:19  31:44  00:55  22:56  +09:30  01:02:36  Jämijärvi
5   126  Iina, Köykkä  08:23  00:59  33:03  00:51  24:42  +14:52  01:07:58  Puhti Triathlon
6   122  Mirva, Kuortti  09:50  02:28  36:03  01:14  24:53  +21:24  01:14:30  Ikaalinen
7   123  Satu, Särkkä  09:33  02:38  43:50  00:31  29:48  +33:15  01:26:21  Ylöjärvi

Pojat 16-v. ja alle

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   134  Pasi, Retkin  06:18  00:45  30:31  00:24  19:42  +00:00  00:57:42  Triathlonteam 226
2   136  Saku, Aro  07:13  01:21  35:30  00:27  22:16  +09:06  01:06:49  Triathlonteam 226
3   133  Väinö, Hautakoski  13:36  02:30  39:02  00:24  25:03  +22:55  01:20:38  Kuloveden kulo / Nokia
4   135  Aaro, Ala-Jaskara  10:05  03:40  53:05  01:42  35:27  +46:19  01:44:02  KyRa

Tytöt 16-v. ja alle

Sij # Nimi Uinti T1 Pyörä T2 Juoksu Kärkeen Loppuaika Seura
1   137  Julianna, Hannus  06:07  01:10  31:51  00:34  24:26  +00:00  01:04:10  Triathlonteam 226
2   163  Inkeri, Ojala  06:47  00:36  36:38  00:27  21:39  +01:59  01:06:09  TriVAteam / Nokia
3   138  Vilma, Pyhtilä  13:11  01:49  37:08  00:41  22:18  +10:58  01:15:09  KyRa
4   139  Ilona, Pääskynkivi  10:40  03:13  38:50  00:56  25:13  +14:43  01:18:53  Hämeenkyrö
5   140  Essi, Kyröjoki  12:52  01:50  43:54  00:23  21:17  +16:08  01:20:19  Hämeenkyrö